Galeria HKRStrona Główna HKR Toruń
124


     Dla Klubowiczów Kalendarz @hkr.torun.pl Galeria HKR Nasze osiągnięcia Wydarzenie HKR

DZIAŁANIA KLUBU

     2006      2007      2008      2009      2010      2011      2012      2013      2014


16 listopada 2008 - Ćwiczenia w zakładaniu Venflonów

      Niecodzienne spotkanie miało na celu przedstawienie członkom Klubu istoty zakładania dostępu donaczyniowego igłą typu Venflon
      Uczestnicy spotkania poznali nie tylko zasady aseptyki i antyseptyki ale także schemat zakładania venflonów. Najprzyjemniejszym elementem były ćwiczenia na fantomie, gdzie wszyscy mieli możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wcześniej wiedzy.

 

13 listopada 2008 - ćwiczenia dla ratowników medycznych
 

      W ramach współpracy ze Szkołą Policealną Medyczną w Toruniu zorganizowaliśmy dla uczniów drugiego roku ratownika medycznego ćwiczenia. Polegały one na udzieleniu pomocy medycznej w symulowanych wypadkach.
      Uczestniczyć ćwiczeń udzielali pomocy miedzy innymi z poszkodowanemu po upadku z wysokości oraz musieli przeprowadzić akcję reanimacyjną.


14-16 lispoada 2008 - Warsztaty instruktorskie HSR

      Przez cały weekend czwórka Instruktorów HSR a zarazem członków Klubu brała udział w ogólnopolskich warsztatach instruktorskich harcerskiej Szkoły ratownictwa.
      Tegoroczne spotkanie odbyło się w hotelu Skaut w Chorzowie. Uczestnicy warsztatów wzięli udział w zajęciach dotyczących dydaktyki pierwszej pomocy, anatomi i fizjologi człowieka w ujęciu ratowniczym oraz postępowaniu z kobietą w ciąży w stanie zagrożenia życia.

 

23 paĄdziernika 2008 - Rozpoczęcie współpracy z SPM
 

      23 paĄdziernika zawiązane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy HKR Toruń a Szkołą Policealną Medyczna im. Mikołaja Kopernika w Toruniu.
      W rozmowach wzięli udział: mgr Marianna Czarnecka- dyrektor SPM oraz Grzegorz Sagan- prezes HKR Toruń.
      Celem współpracy jest wzajemne wspieranie się w działaniach poprzez wspólne organizowanie przedsięwzięć szkoleniowych, ćwiczeń ratowniczych oraz wymianę doświadczeń.


15 paĄdziernika 2008 - szkolenie dla Jednostki Wojskowej 1440

      Na zlecenie Żandarmerii Wojskowej w Toruniu HKR Toruń przeprowadził 4-godzinne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.
      Żołnierzy uczyliśmy postępowania przy nagłym zatrzymaniu krążenia a także w różnych sytuacjach urazowych. Nie lada niespodzianką, jaką przygotowali prowadzący, było opatrywanie ran przy użyciu wojskowych opatrunków osobistych.

 

7 i 21 paĄdziernika 2008 - szkolenie dla nauczycieli 7 LO w Toruniu
 

      Na zlecenie Dyrekcji 7 Liceum Ogólnokształcącego im. Wandy Szuman w Toruniu HKR Toruń przeprowadził dla nauczycieli dwa 4-godzinne szkolenia z pierwszej pomocy.
      W programie znalazło się między innymi postępowanie przy nagłym zatrzymaniu krążenia oraz w zaostrzeniach różnych stanów chorobowych.


17-19 paĄdziernika 2008 - Kurs pierwszej pomocy HSR

      Już po raz kolejny HKR Toruń był organizatorem 40 godzinnego kursu pierwszej pomocy Harcerskiej Szkoły Ratownictwa.
      W ciągu dwóch weekendów 30-osobowa grupa harcerzy z terenu całego województwa zdobyła wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
      Relacja zdjęciowa jak zwykle w galerii .

 

11 paĄdziernika 2008 - IX Runda Mistrzostw Polski Rallycross
 

      W ramach imprezy organizowanej pzrez Toruński Klub Motorowy, HKR Toruń przygotował pokaz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków u których doszło do zatrzymania krążenia.
      Dodatkowo uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w konkursie na najlepiej wykonaną resuscytację i wygrać apteczkę samochodową.


3-5 paĄdziernika 2008 - Weekend ratowniczy w Toruniu

      Przez cały weekend grupa ponad 40 osób z całego województwa zdobywała wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy.
      Uczestnicy weekendu mieli do wyboru trzy formy:
           - kurs podstaw pierwszej pomocy HSR
           - kurs pierwszej pomocy HSR
           - warsztaty liderów grup ratowniczych

 

19-21 września 2008 - X Ogólnopolskie Zawody ZHP w Ratownictwie
 

      Dwa drugie miejsca, udało się wywalczyć 13 osobowej reprezentacji Klubu na kolejnej już edycji ogólnopolskich zawodów ratowniczych.
      Oto zadania z jakimi zmagaliśmy się na trasie: podstawowej i zaawansowanej.
      Zapraszamy również do obejrzenia relacji zdjęciowej z naszego wyjazdu.


23-24 sierpnia 2008 - XI Zlot BMW

      Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w imprezie organizowanej przez BMW M-Power Club Toruń. Przez całe dwa dni trwania imprezy 12 osobowa grupa ratowników podnosiła bezpieczeństwo orgazniaując patrole ratownicze oraz stały punkt pierwszej pomocy
      Pomimo dużego ryzyka jakie niesie za sobą organizowanie tego typu imprez również i w tym roku obyło się bez większych interwencji.

 

lipiec / sierpień - kurs instruktorski HSR
 

      W dniach od 31 lipca do 14 sierpnia, w Bukowinie Tatrzańskiej odbywał się kurs instruktorski Harcerskiej Szkoły Ratownictwa.
      Po jego zakończeniu Klub wzbogacił się o dwójkę nowych Instruktorów HSR (Aleksandra Berdzińska i Agnieszka Jarecka) oraz Instruktora (Aleksandra Berdzińska) i Potencjalnego Instruktora (Agnieszka Jarecka) Europejskiej Rady Resuscytacji.


21 lipca 2008 - Wspólna akcja z toruńską Policją

      21 lipca w trzech punktach powiatu toruńskiego na kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego czekała nie lada niespodzianka. Zatrzymani kierowcy zamiast dostać mandat przechodzili krótkie szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
      Wraz z policja udział w akcji wzieli: Monika Żychowicz, Elżbieta Szydłowska oraz Paweł Wantowski.

      Całej akcji uważnie przyglądały się media. Zachęcamy do zapoznania się z artykułami w Gazecie Wyborczej i Nowościach.

 

17-18 lipca 2008 - Loreto - Ankona
 

      W dniach 17 - 18 lipca dwuosobowa reprezentacja HKR Toruń (Aleksandra Berdzińska i Grzegorz Sagan) uczestniczyła w obchodach 64 rocznicy wyzwolenia Ankony.
      Wspólnie z włoskimi służbami zorganizowaliśmy zabezpieczenie medyczne dla uczestników uroczystości, które odbyły się na polskim cmentarzu w Loreto oraz w trakcie apeli w Ankonie .


26-28.06.2008 - ćwiczenia Klubu

      Juz w czerwcu rozpoczęliśmy przygotowania do kolejnej edycji Ogólnopolskich Zawodów ZHP w Ratownictwie. Celem spotkań było przede wszystkim zgranie w zespołach. Sprawdzaliśmy swoje umiejętności w różnych symulowanych wypadkach.

 

14.06.2008 - Pokaz oraz nauka pierwszej pomocy w ośrodku odwykowym
 

      Pensjonariusze ośrodka odwykowego w Czerniewicach przygotowali dla swoich najmniejszych pociech festyn z wieloma konkursami i atrakcjami. Jedną z nich był pokaz ratowniczy przygotowany przez HKR Toruń.
      Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się szkolenia z pierwszej pomocy. Uczestnicy festynu mogli nauczyć się jak wykonywać resuscytację krążeniowo oddechową u osób z nagłym zatrzymaniem krążenia.


29.05 i 10.06.2008 - Spotkania Klubowe

      Na koniec maja grupa młodszych ratowników wybrała się z wizytą do Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Toruniu. Zajęcia dotyczyły zastosowania zestawu PSP R1 i PSP R2 w codziennej pracy strażaków.
      10 czerwca dla starszych ratowników odbyły się zajęcia z oceny stanu poszkodowanego po urazie. Grupa dziesięcu osób trenowała pełne badanie urazowe.

 

1.06.2008 - Święto ulicy Podmurnej
 

      W dzień dziecka Harcerski Klub Ratowniczy przygotował pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz ratownictwa medycznego dla uczestników festynu zorganizowanego z okazji Święta ulicy Podmurnej w Toruniu.
      Wśród najmłodszych uczestników święta dużym zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez nas rany i krew.


1.06.2008 - Święto ulicy Podmurnej

      Już po raz kolejny wzieliśmy udział w festynie organizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Toruniu. Tym razem przygotowaliśmy dla gimnazjalistów pokaz ratownictwa medycznego oraz naukę pierwszej pomocy.
      Pomimo małej frekwencji na zakończenie roku, uczniowie bardzo chętnie trenowali resuscytację - krążeniowo oddechową.

 

18.05.2008 - Festyn w ZS nr 34 w Toruniu
 

      W ramach współpracy z Zespołem Szkół nr 34 w Toruniu Członkowie HKR Toruń w trakcie festynu uczyli dzieci i dorosłych zasad prowadzenia Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej.
      Pomimo, iż pogoda nie dopisała i padał deszcz festyn cieszył się dużym zainteresowaniem.


10.05.2008 - Majówka z BMW M-POWER Club

      Jak co roku Harcerski Klub Ratowniczy brał udział w Majówce z BMW. W tym roku aż czternastu członków Klubu podnosiło bezpieczeństwo na tej imprezie.
      Zorganizowaliśmy punkt pierwszej pomocy, cztery patrole pierwszej pomocy (BLS) oraz jeden zespół ewakuacyjny kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 

10.05.2008 - Zawody Okręgowe PCK w Bydgoszczy

      Już po raz drugi V Liceum Ogólnokształcące w Toruniu po zajęciu 1-szego miejsca w zawodach rejonowych stanęło do rywalizacji z najlepszymi drużynami w województwie.
      W skład 5 osobowego zespołu weszło dwóch członków Klubu a pozostałe trzy ukończyły kurs podstaw pierwszej pomocy HSR cyklicznie organizowany w V LO.
      Tak jak w roku ubiegłym, również i tym razem drużyna wywalczyła 3-cie miejsce na podium. Gratulujemy!


6.05.2008 - Piszą o nas w dziennikach

      6 maja na łamach Gazety Pomorskiej ukazał się artykuł zatytułowany "Wiedza warta życie" opisujący 5-letni dorobek Harcerskiego Klubu Ratowniczego. Zachęcamy wszystkich do jego przeczytania. Artykuł można znaleĄć tutaj!

      W sierpniu 2007 roku ukazał się wywiad z Prezesem Klubu - Grzegorzem Saganem zatytułowany Nie do końca "na dobre i na złe".

 

22.04.2008 - szkolenie z ratownictwa drogowego

      W ramach współpracy pomiędzy Komendą Hufca ZHP Toruń a Komendantem Miejskim Policji mł. insp. mgr Januszem Brodzińskim Harcerski Klub Ratowniczy Toruń zorganizował szkolenie z zakresu ratownictwa drogowego dla harcerzy - wolontariuszy rozpoczynających pracę w Harcerskiej Służbie Ruchu Drogowego.


14.04.2008 - szkolenie z pierwszej pomocy dla nauczycieli ZS nr 34 w Toruniu

      W ramach współpracy Harcerskiego Klubu Ratowniczego z Zespołem Szkół nr 34 w Toruniu w poniedziałek 14 kwietnia zorganizowane zostało szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Wzięło w nim udział 37 nauczycieli i pracowników szkoły.

 

10-13.04.2008 - Warsztaty Szkoleniowe HKR oraz 5-te urodziny Klubu

      W tym roku na Warsztatach Szkoleniowych obchodziliśmy swoje piate urodziny. Z tej okazji w piątkowy wieczór zaprosiliśmy wszystkich byłuch Członków Klubu. Wspominaliśmy stare dzieje i planowaliśmy kolejne takie spotkanie.
      Nie obyło się też bez kilku gier ratowniczych ćwiczeń i wykładów ze specjalistami.


5.04.2008 - Pokazy pierwszej pomocy na "Drzwiach Otwartych" w V LO"

      Już po raz kolejny pomagaliśmy uczniom V Liceum Ogólnokształcącego w zorganizowaniu pokazu udzielania pierwszej pomocy w trakcie "drzwi otwartych".
      Pokazy cieszyły się sporym zainteresowaniem nie tylko wśród przyszłych licealistów ale i ich rodziców.

 

29.03.2008 - ćwiczenia z RKO i symulacji 1 na 1

      Marzec to miesiąc w którym ćwiczyliśmy Resuscytację Krążeniowo Oddechową z wykorzystaniem AED, worka samorozprężalnego oraz tlenu.
      Na zakończenie kilkugodzinnego spotkania po raz kolejny sprawdzaliśmy się w symulowanych wypadkach z udziałem jednego poszkodowanego.


10.02.2008 - V Mistrzostwa Torunia w żużlu na lodzie

      W niedzielne popołudnie 5osobowa grupa ratowników podnosiła bezpieczeństwo na toruńskim Tor Torze. Choć emocje były ogromne nikomu nic się nie stało.
      Przez dwie godziny mogliśmy podziwiać niesamowite widowisko z udziałem polskich żużlowców.


23 i 26.01.2008 - dwa styczniowe spotkania

      Pierwsze styczniowe spotkanie odbyło się tylko w gronie starszych ratowników. Uczyliśmy się na nim jak w prawidłowy sposób dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego oraz temperatury.
      Na sobotnim spotkaniu wszyscy Członkowie Klubu trenowali udzielanie pomocy w sytuacji 1 na 1. Nauczyliśmy się także nowych sposobów charakteryzacji .


17.01.2008 - Szkolenie z pierwszej pomocy

      W ubiegły czwartek zakończyliśmy szkolenie dla uczniów z V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Licealiści zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wyniki jakie osiągnęli w trakcie egzaminu końcowego były na poziomie 81% skuteczności.

      Na naszym koncie mamy już ponad 130 przeszkolonych osób.

 

5.01.2008 - Zjazd Klubu

         5 stycznia odbył się Zjazd Klubu. Wybraliśmy na nim nowe władze oraz zaplanowaliśmy prace na kolejny rok. Prezesem Klubu został Paweł Wantowski. W skład Rady Klubu weszli również Agnieszka Jarecka i Grzegorz Sagan. Komisja Egzaminacyjna została powołana w składzie: Agnieszka Porzucek, Aleksandra Berdzińska, Tomasz Horyza.
         Aby zobaczyć nowe władze kliknij tutaj.